ENGELSİZ YÜREKLER  

 
Vali Karaloğlu: ’’kamu kurum ve kuruluşlarımızla, Bursa’daki engelli kardeşlerimizin karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşılabilir hale getirmek istiyoruz. Engelsiz bir Bursa için biz varız!’’ dedi.

ENGELSİZ YÜREKLER

Vali Karaloğlu: ’’kamu kurum ve kuruluşlarımızla, Bursa’daki engelli kardeşlerimizin karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşılabilir hale getirmek istiyoruz. Engelsiz bir Bursa için biz varız!’’ dedi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü ile ilgili mesaj yayınlayan Bursa Valisi Münir Karaloğlu: ’’ Değerli Bursalılar, Engelsiz Yüreklerin Sahibi Sevgili Engelli Kardeşlerim,

Birleşmiş Milletler tarafından “Dünya Engelliler Günü” olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli kardeşlerimize yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığın daha da artması açısından anlamlı bir tarihtir.

Ancak bu bilinç ve farkındalık yılın sadece bir günü değil; her gün, her saat, her dakika olmalı. Engellilerimizin toplum hayatında varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz engelli ya da engelsiz hepimizi zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Engelli kardeşlerimiz ve onlara destek olan aileleri, günlük yaşamda karşılaştıkları her türlü engeli aşmak için çaba sarf ederken, engelsizlerin de kendisinden kaynaklanan her türlü engeli fark etmesi ve bu engelleri ortadan kaldırmak için gerekli toplumsal hareketi başlatması gerekmektedir. Lütfen, bir durumun tedbirini almak için o durumun başımıza gelmesini beklemeyelim. Hepimiz bilelim ki bugün engelsiz olsak ta yarınımızı kimse garanti altına alamaz. Dolayısıyla hepimiz, herhangi bir engelin her an başımıza gelebileceğinin farkında olalım. Daha çok duyalım, görelim, anlatalım, birbirimizi daha çok hissedelim ve farkında olalım.

Özellikle son yıllarda devletimiz, engelli vatandaşlarımızın gerekli yaşam standartlarına ulaşması ve onları sosyal hayatla iç içe kılabilmek adına  her türlü radikal çalışmaları yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Bununla birlikte daha yapılması gereken çok iş olduğunun da bilincindeyiz. Biz kamu kurum ve kuruluşlarımızla, Bursa’daki engelli kardeşlerimizin karşısına çıkabilecek her türlü engeli aşılabilir hale getirmek istiyoruz. Engelsiz bir Bursa için biz varız!

Bu duygu ve düşüncelerle engellerin ortadan kalktığı bir dünya temennisiyle herkese sağlık, mutluluk ve afiyet diliyorum’’ dedi.

 

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com