BAKAN SAYIN MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU´NUN KATILIMLARIYLA ANTALYA AMATEM AÇILIŞI YAPILDI  

 
Dışişleri Bakanı Sayın Mevlüt Çavuşoğlu, Vali Münir Karaloğlu ile birlikte Antalya Kamu Hastaneleri Birliği bünyesinde yer alan Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi´ne bağlı 30 yataklı Alkol ve Madde Bağımlılığı Araştırma, Tedavi ve Eğitim Merkezinin (AMATEM) açılışına katıldı.

Törene Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, İbrahim Aydın ve Atay Uslu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ve çok sayıda davetli de katıldı.

 

AMATEM'in önemine işaret ederek hizmete girmesine katkı sağlayanlara teşekkür eden Bakan Çavuşoğlu, hiç parti ayrımı yapmadan, Antalya için hizmet eden tüm siyasetçi, yönetici ve belediye başkanlarıyla aynı şekilde birlik, beraberlik içerisinde çalıştıklarını ifade etti.

 

Şehir hastanesinin yeri ile ilgili bazı imar sorunları bulunduğunu ve bunların bitmek üzere olduğunu vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, ileriki süreçte Antalya'nın şehir hastanesine kavuşacağını bildirdi. Antalya merkez ve ilçelerinde de yeni hastanelerin temelini atmak, inşaatını başlatmak için çalışmaları sürdürdüklerini belirten Çavuşoğlu, Demre ile ilgili proje ihalesinin başlayacağını, Finike'de ihalenin yapıldığını, yer teslimi konusunda araziyle ilgili teknik çalışma olduğunu söyledi.

 

Alanya'da bir hastanenin yapımının devam ettiğine değinen Çavuşoğlu, "300 yataklı bölge hastanesinin yüzde 90'ı tamamlandı. Bu hastaneyi eğitim ve araştırma hastanesine dönüştürdük, biliyorsunuz Alanya'da da tıp fakültesi var. Öğrenciler şimdi Antalya Akdeniz Üniversitesinde eğitim görüyor. Diğer taraftan Antalya ile ilgili gayretlerimiz gerçekten sonuç veriyor, beş tane üniversitemiz oldu." dedi.

 

Kepez'de Sütçüler hastanesinin bitmek üzere olduğunu ve başhekimin, doktorların, yöneticilerin atandığını dile getiren Çavuşoğlu, kurumun kasım ayında poliklinik hizmeti vermeye başlayacağını, Türkiye'nin ilk akıllı hastanesini Antalya'da gerçekleştirdiklerini söyledi. Vatandaşların hizmetin en iyisine, kalitelisine layık olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, Antalya'ya hizmet etmenin asli görevleri olduğuna dikkati çekti.

 

Antalya Valisi Münir Karaloğlu koşmasında, bağımlılığın kötü olduğunu ancak madde ve uyuşturucu bağımlılığının en kötüsü olduğuna işaret ederek: “Bugün toplumları neredeyse savaştan ve terörden bile daha çok tehdit eden bir baş belası. Bu tehlikeyi gören hükümetimiz bir buçuk sene önce uyuşturucuyla eylem planını açıkladı ve buna bağlı olarak her ilde olduğu gibi Antalya’da da uyuşturucu eylem planı hazırlandı” dedi.

 

AMATEM’nin sebep değil, sonuç olduğuna değinen Vali Karaloğlu: “önemli olan gençleri, çocukları, vatandaşları AMATEM’e muhtaç etmeyecek ortamı yaratmak. Bunun için her birimize, toplumun her kurumuna ayrı ayrı görev düşüyor. AMATEM’i açmak, büyütmek sorunu çözmüyor. Ama AMATEM’e ihtiyacı olan da var maalesef. Onlar içinde bunlar mutlak gerekliydi. Sayın Bakanımızın talimatları ve değerli milletvekillerimizin, Sağlık Bakanlığımızın çalışanlarının gayretleriyle bugün bu aşamaya geldi. Temennim odur ki hiçbir Antalyalının, çocuğumuzun AMATEM’e ihtiyacı olmasın. Başta Sayın Bakanımız olmak üzere emeği geçenleri kutluyor, tebrik ediyorum. Merkezimiz Antalya’ya hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Vali Karaloğlu ve protokol ile AMATEM'in açılışını gerçekleştiren Bakan Çavuşoğlu, merkezi gezerek, bilgi aldı.

 

Bakan Çavuşoğlu, daha sonra, Antalya Ticaret Borsasını ziyaret ederek, Başkan Ali Çandır ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi.

 

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com