BAŞBAKAN YARDIMCISI SAYIN NUMAN KURTULMUŞ ANTALYA’DA  

 
Başbakan Yardımcısı Sayın Numan Kurtulmuş, çeşitli ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Antalya’ya geldi.

Havalimanında Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve protokol tarafından karşılanan Numan kurtulmuş, Kepez İlçesinde Gençlik ve Spor Bakanlığı Duacı Demokrasi Kampı’na 40 ilden katılan gençlerle bir araya geldi.

 

Burada konuşan Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, kampın, gençlerin bilgilerini artırma, Türkiye'nin geleceğine ilişkin fikirleri tartışma bakımından da önemli katkı sunması temennisinde bulundu. Türkiye'nin farklı yörelerinden gelen gençlerin kaynaşması açısından kampın verimli olacağını düşündüğünü dile getiren Kurtulmuş, "Türkiye'nin de içinde bulunduğu coğrafyada ve özellikle bu bölgenin kilit ülkesi Türkiye'de neden bu kadar çok olay yaşandığının" iyi sorgulanması gerektiğini ifade etti.

 

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, bir taraftan PKK, diğer yandan da DEAŞ'ın terör eylemleriyle Türkiye'nin yolunu kesmeye çalıştığına dikkati çekti. Numan Kurtulmuş, “Birbirlerinin aynısı benzeri, aktörler değişik, niyet aynı, Türkiye’yi engellemek, durdurmak, Türkiye’nin bu coğrafyada büyük bir devlet olmasının önüne geçmek. Şimdi burada bu iş bitti. Ülkenin başına bir şey gelmez zannetmeyin. Bunlar uyumayacaklar FETÖ’ler başkaları, bu ülkenin düşmanları hep var olmaya devam edecek. Bu topraklar Anadolu ve Rumeli toprakları çok ihanetler gördü. FETÖ’nün bu ihaneti bu toprakların tarih boyunca gördüğü en önemli en büyük ihanettir. Biz bu coğrafyanın amiral gemisi ve en önemli kilit taşıyız. Türkiye demek güçlü bir Orta Doğu demektir. Millete sadakatten asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş ve Vali Münir Karaloğlu öğrencilere katılım belgelerini verdi.

 

Kamptaki gençlerle hatıra fotoğrafı çektiren Kurtulmuş, okçuluk eğitimi alan gençlerle de bir araya geldi. Kurtulmuş, kamp alanında oluşturulan bir alanda ok atışı yaptı.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com