ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİYLE SONA ERDİ  

 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz ile birlikte 53.Uluslararası Antalya Film Festivali, Kapanış Galası ve Altın Portakal ödül törenine katıldı.

Expo 2016 Antalya Kongre Merkezi'nde gerçekleşen törende İranlı yönetmen Yaşam Boyu Başarı ödülünü Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ABD'li aktör Harvey Keitel ise Vali Münir Karaloğlu’nun elinden aldı.

 

Ödül töreninde konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel, 53. Uluslararası Antalya Film Festivalinin sloganının gerçek olduğunu ve geçen hafta "Sinemanın ışığının Antalya'dan yükseldiğini" söyledi. Yarından itibaren gelecek yılki festival için çalışmaya başlayacaklarını da belirten Türel, sinema ile uğraşanlara seslenerek, "Gelin Antalya'ya yerleşin, filmlerinizi burada çekin. Birlikte yeni bir sinema şehri inşa edelim" dedi.

 

Ulusal Yarışma bölümünde En İyi Film Ödülü, En İyi Senaryo Ödülü ve En İyi Yönetmen Ödülü "Mavi Bisiklet" filmine verildi. En İyi Erkek Oyuncu Ödülü Menderes Samancılar'a, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü de yine Ecem Uzun'a gitti.Ulusal Yarışma İzleyici Ödülünü "Babamın Kanatları" filmi aldı. En İyi Müzik Ödülünü "Babamın Kanatları" filmiyle Burak Korucu aldı.

 

Uluslararası Yarışma bölümünde En İyi Erkek Oyuncu Ödülünü "48 Kavşağı" filmindeki performansı ile Tamer Nafar, En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü "Tereddüt" filmindeki performansı ile Ecem Uzun aldı.

 

En İyi Yönetmen Ödülünü "Tereddüt" filmiyle Yeşim Ustaoğlu alırken, En İyi Film de yine "Tereddüt" seçildi. Türkiye, Polonya ve Fransa ortak yapımı "Tereddüt" filmi, 50 bin avroluk ödülün de sahibi oldu.

 

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, törenin sonunda Vali Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Türel ve protokol ile birlikte Expo Sergi Alanı'nda ses ve ışık gösterisini izledi.

 

HABERLER

YAZILAR

FOTOĞRAFLAR

VİDEOLAR

 

© 2013 Her hakkı saklıdır | munirkaraloglu.com